oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Absence Postihu
-


Dlouhé aktuality
Obrázek k aktualizaci

Sbírka básní

Jistě jste postřehli, že rozsah tvorby Atomyk Piktures už dávno vybočil z úzkého koryta filmové tvorby. Je to zcela záměrná expanze, je to uvolnění myslí, je to kreativita v rozpuku, zkrátka a dobře výměšky pravých hemisfér mozků členů Atomyk Piktures nabývají na variadebilitě. Dnešní stanice na trati směr ultimate art se zove básně. Zavřete oči a nechte se unášet na vlnách jemné AP poetiky.


Obrázek k aktualizaci

AP schůze

AP schůze se tuto neděli stala minulostí. Jako občanské sdružení mělo AP povinnost uspořádat první schůzi, na které dojde k schválení stanov a ke zvolení vedoucích členů. Myslíte, že toto setkání proběhlo v teple v nějaké místnosti? Ne, nebylo by to AP, aby si tuto událost nějak neozvláštnilo. Proto se tvůrčí jádro AP sešlo 20 metrů pod zemí v opuštěných, polozatopených a napůl zborcených dolech. Více už v pojednání. Také je k dispozici nemalý počet fotek.


Obrázek k aktualizaci

AP cesta do srdce divočiny

Prázdniny nám skončily a AP se ještě rozhodlo posledních pár dní ještě obětovat natáčení. Jelo se tentokrát naslepo někam do přírody pod stan. Můžete si tedy asi představit, co všechno se může při takovém výletu kamsi s AP autem a plnou nádrží přihodit. Stejně si ale raději přečtěte krátké pojednání, protože některé věci byste si asi přeci jen představit nedovedli.


Obrázek k aktualizaci

Všeteš 2005

Tak Všeteč 2005 je za námi. Co přinesla? Byla tak bohatá na filmovou tvorbu jako ty minulé? Nebo se snad od těch minulých v mnohém lišila? Napovím, že na poslední možnosti je něco pravdy. Ještě prozradím, že na letošního ročníku Všeteče se účastnilo deset členů AP na stálo a někteří se přijeli na den podívat, jak se ostatním daří a případně zabránit tomu, aby se někteří členové AP nepozabíjeli mezi sebou. Ono přeci jen AP těch členů zas tak moc nemá, a tak by každá ztráta mrzela. Více si ale už musíte přečíst v krátkém pojednání, které si pro vás připravil Groopheeck.


Obrázek k aktualizaci

Festival v Karlových Varech

Ano, i my jsme se rozhodli zajet se podívat na tento světově proslavený festival. Setkat se s lidmi, kteří se točení filmů věnují profesionálně, shlédnout nové a zajímavé snímky ale hlavně pochytit nějaké to moudro o filmování. Skupinka, která se do Varů vypravila, se sestávalo z 5 osob a strávili na tomto místě celý týden, o tom, co tam zažili a zjistili se můžete dočíst v pojednání, které si pro vás připravil jeden ze zúčastněných a to Jan Gróf.