oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Asi Patnáct
-
Einstein

Einstein je historicky prvním zcela vážným filmem z manufaktury Atomyk Piktures. Je to takový řekněme thriller. Nenajdete v něm jedinou stopu humoru a pokud se budete opravdu snažit, možná narazíte na dva odlehčující momenty. Jinak se ale poperete s hutnou atmosférou deprese a zmatku odehrávající se v duši pár let dospělého studenta pražského Matfyzu. Před konzumací doporučujeme jako předkrm trailer k filmu.

Příběh:

Film o smrti, o zmařených touhách a nadějích, o ztrátě vlastní identity, o prázdných dnech. Film o fyzice, o neúspěchu, o hlubokých myšlenkách a břitkých pohledech. Film o dvou hercích, dvou dabérech a jednom soundtracku. Film o něm. Einsteinovi.

Jak se natáčelo:

"Tento film bude dokončen o prázdninách" viselo na našem transparentu každý červen už od roku 2005. Ano, opravdu jsme natáčením, střihem, psaním dialogů, dabingem a ozvučením (v tomto pořadí) strávili čtyři dlouhé roky! Existuje důvod, proč tvorba tohoto patnáctiminutového filmu zabrala tolik času co První světová válka? První rok (2004) jsme o jednom víkendu natočili první část filmu. Nestihlo se a tak jsme druhý týden o víkendu vyrazili znovu. Poté film upadl v zapomnění a když jsme po roce chtěli film sestříhat, zjistili jsme, že nám chybí některé záběry a tak se muselo další rok dotáčet. Poté (psal se rok 2006 a Itálie byla mistrem světa už ani nevíme v jakém sportu) vyšel trailer a čekali jsme, že nejdéle měsíc poté bude hotov i Einstein. Nestalo se. Plné dva roky jsme totiž vymýšleli sofistikované dialogy, které by byly našeho prvního vážného projektu hodny! Tady máte výsledek.


    Základní info

  • hrane
  • Žánr díla: Horror Akční
  • Délka: 15 minut 
  • Kdy vzniklo: 2008
  • Kde vzniklo: V bytě Jitky Heydové
  • Stav: Dokončeno

We offer free online casino slot machine, blackjack, bingo or free
roulette
.