oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Anarchistický Parlament
-
Archiv
| 1 | - 2 - 3 - 4 - 5 ... 17   Další   >>

19.05.2011

Atomyk Piktures se dnes na Letné (Praha) zúčastnili skvělé akce Youthweek organizované Českou Národní Agenturou. Měli jsme k dispozici fotbálek zdarma, vyrobili jsme plátno z omnipotentní izolepy finského vynálezce Isa Leppy, na něž se sprejovalo červeným gangsta sprejem zakoupeným na Právnické fakultě UK, ale především jsme točili investigativní video Řekněte to jednou větou. Toto video brzy sestřiháme a nabídneme na tomto místě k shlédnutí.
Všem, kdo se za námi dnes do parku přišli podívat děkujeme a těšíme se na další milé shledání.

08.05.2011

Novou skladbou nás potěšil kamarád AP DJ B.Lee. Jmenuje se Agent XXX a je na ní patrný kvalitativní posun v jeho umění.

05.04.2011

Atomyk Piktures se vrátili z follow up projektu Comeback to History v Rožmberku nad Vltavou, nejkrásnější obci na Šumavě. Konečně jsme se probrali z deliria, takže nabízíme sadu veselých fotografií naší dokumentaristky HanKy. Kochejte se přátelé!

13.03.2011

Možná jste ještě nezapomněli, že Atomyk Piktures se zúčastnili výletu do Belgie. Demokratického projektu. Abyste nám věřili, nabízíme toto líbivé video dokumentující celou akci.
Zároveň vyhlašujeme soutěž! Na videu se kromě našeho vyslance Jakuba vyskytuje ještě jeden Čech. Snadno ho odhalíte pohle oblečení, rysů tváře a především sarkastického a přezíravého výrazu. Každému, kdo nám napíše a správně onoho krajana určí, darujeme prasátky od Kofoly!

25.01.2011

Po čase k nám dorazilo z Belgie video, kterým jsme mimojiné právě v zemi čokolád a piva různých barev reprezentovali demokratickou aktivitu zde,v zemi knedlíků a piva víceméně pořád té stejné barvy. Neradi bychom se chlubili cizím peřím, obzvlášť ne, když bychom mohli být odhaleni, proto předem přiznáváme, že na tvorbě tohoto videa máme podíl veskrze žádný až nulový. Přesto, ba možná právě proto, je film o Farmě v jeskyni velmi zajímavý a měli byste ho viděl. Z autorů třeba zdůraznit Maroše Klačka, který je duchovním otcem tohoto zdařilého počinu.

27.12.2010

AP má botník. Naše občanské sdružení rozšířilo svůj hmotný majetek. Muselo si pro něj však samo dojít na poštu, čímž se stalo vůbec první kráčející právnickou osobou dosud.
Ještě jsme ani nedopsali závěrečnou zprávu projektu the Story of History a už nám schválili další projekt. Tentokrát se jedná o hodnotící setkání spojené s mezinárodní přípravou další výměny, nyní na téma jídlo.
Zove se Comeback to History.

01.12.2010

V neděli jsme se sešli v hojném počtu v naší oblíbené pražské kavárně pojmenované po veleúspěšném fotbalovém mužstvu. Neprováděli jsme nic menšího než založení zbrusu nového občanského sdružení PAP - Parodie Atomyk Piktures. Jeho předsedou se stane dosavadní předseda našeho fanklubu a sice Petr Slepička. Jeho věrným zástupcem bude nedostudovaný felčar Jan Bouda. Činnost sdružení bude spočívat v dosud neznámých aktivitách, očekáváme však bující přínos světu.

24.11.2010

Dneska nás v Atmošce navštívil starý děda se svým modrým uchem ve tvaru veverky přejeté žiletkou. Podobného kojota jsme potkali kdysi nedávno, za osvěžujícího nahnědlého rána na náměstí Míru, kdy jsme svýma nohama skrápěli chodníky, vyhýbaje se psím výtrusům, bouraje je meči. Počítáme netopýry a hlavách máme růžový tank. Sedíme na řitích jako potulní býci a rýpeme se v zádech zlatou dýkou.

13.11.2010

Dnes Vám konečně nabídneme k ochutnávce video, které jsme za evropské peníze natočili minulý měsíc. Pojednává o názorech české mládeže na téma participativní demokracie.
Zástupce Atomyk Piktures se minulý týden zúčastnil workshopu v samozvaném srdci Evropy (totiž Belgii), kde se to řečmi o demokracii jen hemžilo. Spolu se zástupci dalších mnohých krajin (SWE, LTV, EST, SVK, BLG, ROM, HUN, FRA, BEL, TUR, NRL, GRE) jsem sepsali Deklaraci o potřebách mládeže na kontinentu. Setkali jsme se s mnoha ministry, starosty, komisaři, hejtmany, zástupci mládeže i jinými papaláši. Každý den jsme se účatnili opulentních rautů, prohlídli si Europarlament a Komisi a vůbec jsme se měli jako prasata v žitě.

28.10.2010

V dnešní krátké aktualizaci se Atomyk Piktures vrací k činnosti, které se už delší dobu nevěnovali (a tím nemyslíme sex). No ano, dostává se Vám do rukou další díl Studentské kuchařky! Tento užitečný recept se však rozhodnou realizovat pouze ti nejsrdnatější z Vás.

21.10.2010

V dnešní krátké aktualizaci Vám přinášíme návrh nových, prudce originálních a nemálo kontroverzních vizitek AP, jež mají za úkol vyjádřit naši duši.
Na uklidnění doplňujeme aktualizaci návrhem informačních brožurek, bulletinů o námi organizované Výměně mládeže v Rožmberku nad Vltavou. I brožurka je pojata relativně vesele, měla by Vás naverbovat do podobných akcí budoucích. Až přijde z tiskárny, bude válena po hospodách, univerzitách, tetovacích salónech a dalších obvyklých střetávacích místech mládeže.

15.10.2010

Někteří členové AP vyrazili volit. Někteří vyrazili kravit. Jiní zůstali v Praze. Pan Ošlejšek, náš spřízněný básník, Vám umělecky vysvětlí, proč se k urnám vydat.
Atomyk Piktures vytvořili návrh vizitky. Po dlouhých letech vlastní existence tak budeme konečně moci vycpat peněženky něčím jiným než stravenkami a kondomy. Grafický návrh poskytneme do pár dnů.

09.10.2010

Včera jsme se zmínili o našem natáčecím dovádění minulý víkend. Proč to všechno? Akci sponzorovala Evropská Komise, jedná se v podstatě o stejný program, z nějž jsou financovány takové ty naše veselé výměny. Pokud vás to zajímá, popatřte sem. Projekt se jmenuje From You to EU a naverbovala nás do něj sympatická blondýnka Veronika, která se sama podobných akcí účastní. Z celého dne sestřiháme video, které pošleme do Belgie spolu s jedním členem Atomyk Piktures. Zmíněný šťastlivec se tam podívá dokonce i do Evropského parlamentu, na což se už moc těší.
Kvůli natáčení a natáčením budoucím technické křídlo AP sestrojilo přenosný stoleček na notebook, beroucí záznam z AP kamery. Tím se obnovila její užitečnost, neboť navíječ kazet je již nějakou dobu ve stávce, aby podpořil české železničáře.
Během odchytu mladých lidí na nás narazilo i několik osob, které jsou mladé již delší dobu. I ty nám však měly co říct, proto se dostanou do našeho nového seriálu Koho AP potkalo. První díl s panem Ošlejškem, cenzurou sužovaným básníkem, nabízíme již dnes.

08.10.2010

Konečně nás přebolela těžká ztráta omylem nenávratně smazané již plně hotové krátké aktualiace z neděle, a proto se konečně opět něco dozvíte.
Minulý víkend naše úderná horda přepadala lidi na náměstí Míru, čímž se tak trochu vysmívala jeho ušlechtilému přízvisku. Podle jsme se zaměřili na mladé lidi, těch je totiž v sobotu ráno na Vinohradech nejvíc, jelikož mládež chodívá v pátek brzo spát. A potom už jsme se jich jen drze vyptávali, co si myslí o participativní demokracii. Ty nejzajímavější (a nejhladovější existence) jsme navečer pozvali na večeři do perfektní srbské restaurace u Simona. Je to nový podnik, byli jsme tam prvními hosty a utratili jsme mraky peněz. Ptáte se, proč to všechno?
Tak to se dozvíte zítra, spolu s informací o novém kusu AP vybavení.
S nabídkou spolupráce se nám ozval hudební umělec Martin Kučera z Holice. Nějaké jeho melodie později pravděpodobně využijeme ve filmu, nyní nabízíme alespoň odkaz.
A ano, četli jste dobře, další aktualizace bude skutečně již zítra.

03.10.2010

Neeee, právě se nám smazala aktualizace, kterou jsme tak pracně napsali, proto ten plnohodnotný text už nikdo nikdy nespatří ani za milión let. Zrovna to byla tak hezká aktualizace, bohužel ne vždy má AP takové štěstí :(
Snad zítra budou naše pocity zlepšeny náhlou událostí, jenž se vyskytne a budeme tak moci sepsati nový hodnotný text o tom, co se událo o tomto víkendu a co vše jsme zažili a sestříhali.

24.09.2010

Pohodlně se usaďte a ponořte se do slibované nejdelší krátké aktualizace dosud.
Atomyk Piktures má za sebou svou druhou výměnu mládeže, zvoucí se Story of History a skončivší, dle očekávání, obřím úspěchem! Info o ní hledejte v levém sloupci. V následujících časech se můžete těšit na veselá videa z tého výměny, informační bulletin a mnoho dalšího. Fotky hledejte na facebooku.
Krom toho plánujeme příští týden opět střihat slavný Přeskok kádě hoven, mnohými považovaný za jakousi chiméru, o které se již rok mluví a stále nic. Vzpomeňte však na velkofilm Einstein, který se rodil předlouhé čtyři roky! A jaký je z něj dnes pěkný cvalík.
Příští víkend začneme spolutočit video o participativní demokracii, s nímž se pak možná vydáme do Belgie. V pátek se usadíme v naší oblíbené Atmošce a pokusíme se tento poněkud prázdný až iritující pojem naplnit nakvašeným obsahem.
Nabaženi, však stále neusyceni, jali jsme se po prachskvělé výměně koumat o dalších projektech. Máme jich v hlavách hned několik. I pokud bychom zvládli realizovat jen půlku, stále budeme tak fertilní, že by se proti nám měl zavést nějaký zákon.
Další novinka je nemálo smutná, proto si během čtení následujících teček připravte po ruku kapesník ........... ........... ............ ............ ........ ...........Naše věrné a milované, jedinečné, zelené a dokonalé AP auto se vydalo do plechového nebe. Spanilý vůz, který s námi prošel, projel, nejednou strastí, skonal. Vozidlo, jež přežilo dalekou cestu do Gdańska i ještě delší do psích krajin a zpět, nepřežilo cestu z Krumlova do Rožmberka. Až to nebude tak čerstvé, poskytneme nějaké fotky této tragédie.
A na závěr na odlehčení jeden sympatický song od slezských Drums Experiments. Stejnojmená píseň.

Obrázek k aktualizaci

Story of History - 24.09.2010

Atomyk Piktures uspořádali již druhý projekt Výměny mládeže (program Mládež v akci). Pozvali jsme 36 lidí z pěti zemí Evropy, totiž Maďarska, Polska, Itálie, České republiky a Španělska. Téma byly dějiny. Každý den představoval jedno historické období, v jehož intencích se držely aktivity. Aktivity připravovaly národní skupinky, organizátoři z řad AP zatím pekli prasata, převlékali se do nevkusných kostýmů, pobíhali kolem s vysílačkami a podobně.


30.08.2010

AP se před týdnem vrátilo ze svého výletu po Balkánu. Muselo se vzpamatovat ze znovu po týdnu získaných civilizačních výdobytků jako třeba z postele nebo strouhané řepy. Trvalo nám také asi týden než jsme opět pochopili internet, a proto vám aktualitu přinášíme až teď. Pěčlivě jsme si během cest psali deníček a vy se můžete tedy seznámit se vším, co se nám na tomto výletu přihodilo. Cestu, kterou jsme vykonali, si můžete prohlédnout v interaktivním podání na google mapách.
Nyní se plně věnujeme přípravám v pořadí druhého českého projektu s názvem The Story of History. Bude se odehrávat od 3.9. do 12.9. v Rožmberku nad Vltavou a jistě skončí obřím úspěchem.

Obrázek k aktualizaci

Balkan Trip - 30.08.2010

Deník popisující náš výlet do spárů balkánské romantiky, balkánských piv a náručí balkánských žen. Vše probíhající ve zběsilé rychlosti neustálého cestování v útrobách AP auta, které by se dalo přirovnat snad jen k pojízdnému kusu pekla.


30.07.2010

Po krátké odmlce přichází naše zvrhlá filmová skupinka s novým filmem. V neděli vyrážíme do slunné a demokratické Itálie na další mládežnický projekt a toto video poslouží jako promo našeho týmu.
Dalšími nudnými fakty o naší činnosti Vás protentokrát nebudeme zatěžovat.

| 1 | - 2 - 3 - 4 - 5 ... 17   Další   >>